Čištění koberců

Nabízíme čištění koberců nejmodernějšími technologiemi. Plánujete vyhodit svůj starý a špinavý koberec? Dejte mu ještě šanci a nechteje si ho vyčistit. Naší klienti zatím nelitovali a koberce mají jako nové.

Čistíme koberce s dlouhým a krátkým vlasem, perské a zátěžové.

6 základních výhod

 • Rychlé a efektivní čištění všech druhů povrchů
 • Čištění i velmi silně znečištěných koberců (povrchů)
 • Čištění ze mnohem kratší dobu než standardním způsobem
 • Ideální pro čištění velkých ploch
 • Jednoduchá manipulace se strojem
 • Stroj si dokáže poradit i s nerovností podlah
  (např. i s protiskluzovým povrchem).

Metody, které aplikujeme

Suché práškové čištění

Suché čištění koberců často nazýváme práškové, dle použitého chemického přípravku. Detergentní směs je opravdu jako prášek, ale ve skutečnosti to jsou miliony mikročistících houbiček. Mikrohoubičky impregnované zvláštní sloučeninou rozpustí kobercové nečistoty, které se po rozpuštění vysají.

Výhody a nevýhody

Jasnou výhodou metody suchého čištění koberců je nízký stupeň hydratace koberců – při dodržení technologie nepřekročí 5 – 10 %. To znamená, že při použití této technologie je vyloučena deformace, změna barvy nebo výskyt šmouh. Toto čištění bude vyhovovat všem výrobkům, které vyžadují jemný přístup.

Nevýhodou je nepříliš vysoká účinnost. V tomto případě není dokonale vyčištění koberec, takže suché čištění je nevhodné pro silně znečištěné plochy. Pokud na koberci jsou skvrny, je lepší metody čištění kombinovat – celkové suché čištění a fleky čistit lokálním odstraňováním skvrn.

 

Exktrační mokré čištění

Extrakční (nebo vlhká) metoda čištění koberců je zlatý snadrard péče o koberce. Většina výrobců doporučuje používat extrakční čištění koberců jako nejúčinnější a bezpečný způsob profesionálního čištění.

Extrakční čištění lze nazvat čištěním teplou vodou. Za pomoci speciálního zařizení se zahřívá detergenční prostředek, který je šplíchán na koberec v podobě velmi jemného postřiku.

Prostředek proniká hluboko do vláken, reaguje se špínou a tlačí ji na povrch. Poté chemii se špínou odstraníme pomocí vakuového vysavače.

Výhody a nevýhody

Výhodou této metody je to, že je vhodná pro většinu moderních koberců. Účinnost této metody je také závislá na kvalifikaci pracovníka, protože ten přesně určí jaký druh mycího prostředku může být použit na koberec. Proto lehce znečištěné koberce mohou být čištěny pouze vodou. Je to zvlášť významné v případě, že v domě jsou malé děti, které jsou alergiky. Hodně špinavé koberce vyžadují přísady k vodě čistícího prostředku v jistém poměru.

Nespornou výhodou této metody je, že koberec se čistí důkladně – čistič se dodává pod vysokým tlakem a proniká do nejhlubších vrstev.

Nevýhodou je vysoký stupeň vlhkosti. Kvůli vysoké vlhkosti extrakční (nebo vlhká) metoda se nedoporučuje k čištění vlněných, hedvábných a starožitných koberců, které vyžadují minimální vlhkost a šetrný přístup. Tyto koberce mohou být čištěny pouze suchou cestou.

Čištění kartáčovým strojem

Kartáčový stroj je speciální stroj, který se používá nejen pro čištění koberců, ale také pro leštění podlah, čištění dlažby, spár, apod.

Princip čištění je v otáčení dvou protisměrně se točících kartáčů, které nahrazují namáhavé a zdlouhavé ruční kartáčování.

Uprostřed těchto kartáčů je sběrný válec, který odvádí nečistoty do sběrné nádoby a tím se nečistota neposouvá dále

Výhody a nevýhody

 • rychlé a efektivní čištění všech druhů povrchů
 • čištění i velmi silně znečištěných koberců (povrchů)
 • čištění ze mnohem kratší dobu než standardním způsobem
 • ideální pro čištění velkých ploch
 • jednoduchá manipulace se strojem
 • stroj si dokáže poradit i s nerovností podlah (např. i s protiskluzovým povrchem).